בלוטוס

 

 

הוא תקן פתוח לתקשורת רדיו(RF) שהיא שידור וקליטה של גלי מיקרו באורכי גלי קצרים יחסית  בקצב נמוך ובהספק נמוך יחסית. בלוטות' משמש בעיקר לתקשורת אלחוטיתבמרחב האישי wpan והוא שולב בתעשייה במוצרים רבים, כולל טלפונים ניידים מחשבים כלי רכב, ציוד היקפי למחשבים כמו מדפסת וומקלדת ועכבר וכן במכשור רפואי בציוד אישי כגון שעון חכם דיבורתי, אוזניות, מוצרי בית חכמים,  ציוד

 

ספורט ומתקני כושר.

טכנולוגיה זו מאפשרת למשתמשים להקים רשת מקומית זמנית לפי הצורך, בין מגוון רחב של התקניםומכשירים אלקטרוניים שונים ומאפשרת העברת שמע ונתונים בקלות. וכן מספקת מנגנון ליצירת רשת אלחוטית קצרת טווח על בסיס אד הוק הנקראת פיקונט. רשת פיקונט כוללת עד שמונה התקני בלוטות' המצויים בקרבה פיזית ומשתמשים באותו ערוץ רדיו ובסדר דילוג תדרים דומה לפי שיטת FHSS.

 

מה זה בעצם בלוטוס ולמה זה משמש?

 

אוקיי אז מה זה בעצם בלוטוס נכון? בלוטוס הוא בעצם תקן של רשת אלחוטית במרחב האישי, בקשר רדיו (שהוא התדר שבין שידורי טלוויזיה לשידורי לווין), בטווחים קצרים, בנפחים קטנים, ובהספק חשמל נמוך, המיועד בעיקר לשימושים אישיים, כמו קשר בין מחשב לאביזרים הקפיים.

 

אוקיי עכשיו אחרי שהסברתי מה זה בלוטוס אני יחדד למה בלוטוס משמש. בלוטוס משמש לחיבור אוטומטי בין מכשירים שונים למשל מטלפון לטלפון. הוא בעצם תדר לטווחים קצרים שנועד לכל מיני שימושים אישיים.

 

יתרונות בבלוטוס

 

אין צורך בקו ראיה

הספק חשמל נמוך אשר מהווה גורם משמעותי בהתקנים נייד

 

ים.

יכולת הצפנה טובה

אפשרות לתקשר עם עד שמונה מכשירים

חיבור אוטומטי בין המכשירים השונים.

החלפת כבלים- רשת בלוטות' מאפשרת להיפטר מכבלי תקשורת מעיקים ומסורבלים, כמ אילו המקשרים באופן מסורתי בין ציוד היקפי למחשב, או אוזניות לטלפונים ניידים.

קלות שיתוף-רשת בלוטות' מאפשרת להתקנים לשתף מידע באופן ארעי, בקלות ובמהירות ללא צורך בהכנות מוקדמות.

סינכרוניזציה-בלוטות' מאפשר תיאום אוטומטי בין התקנים תומכי בלוטות'. למשל תיאום רשימת אנשי קשר בין הטלפון הנייד לבין המחשב ברכב.

קישוריות אינטרנט-התקני בלוטות' המקושרים לאינטרנט יכולים לשתף גישה לאינטרנט להתקנים אחרים שאינם מחוברים לאינטרנט. מחשב נייד ללא חיבור אינטרנטי יכול לגלוש באינטרנט דרך חיבור בלוטות' לטלפון הנייד.

 

דוגמאות לאביזרי בלוטוס

דיבורית לרכב

אוזניות bluetooth אישיות

רמקולים ניידים ובידורית

אוזניות bluetooth סטריאופונית

מתאם בלוטוס 4.0

מתאם בלוטוס להעברת מוסיקה